به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 - 88622416-09335768035

پروتز زیبایی گونه (Cheek Augmentation)

برجسته بودن استخوانهاي گونه در زيبايي صورت اهميت بسزايي دارد . در بعضي افراد استخوانهاي گونه به ميزان كافي رشد نكرده است ولذا گونه هاي پهن وبي حالتي دارند . جراحان پلاستیک چنین افرادی را  كانديد براي گذاشتن گونه  می کنند. اين عمل را مي توان به تنهايي ويا همراه با ساير عملهاي زيبايي صورت مثل جراحي پلاستيك بيني و … بطور همزمان انجام داد . هر روز افراد بسياري با استفاده از عملهاي مختلف زيبايي اعتماد به نفس بيشتري پيدا كرده واز زندگي خود لذت بيشتري مي برند.
برای برجسته تر کردن گونه ها میتوان از روشهای متفاوتی مثل تزریق چربی ، تزریق ژل و یا استفاده از پروتز گونه کمک گرفت که مناسب ترین روش ، استفاده از پروتز است . پروتز ها از جنس مخصوصی تهیه شده اند که برای بدن انسان بی ضرر باشند. پروتزهاي گونه سايزها و شكلهاي مختلفي دارند كه پزشك براي هر بيمار پروتز مناسب را انتخاب خواهد كرد . قبل از عمل معاینه داوطلب وگرفتن فتوگرافی در انتخاب صحیح پروتز وروش عمل ضروری است.

تكنيك عمل

پروتز گونه را به دو طریق میتوان روی استخوان گونه قرار داد:
1- از طریق داخل دهان
2-از طریق پلک تحتانی

صرفنظر از اینکه از کدام روش استفاده کنیم این عمل با هر دو روش نيمه بيهوشي و بيهوشي كامل قابل انجام است.
 تكنيك عمل داخل دهان :
از طريق داخل دهان برش كوچكي بين لثه فوقاني و نسج نرم گونه مي دهيم . نسج نرم را از گونه بلند مي كنيم . و در نتيجه حفره اي ايجاد مي شود كه پروتز را درون اين حفره و درست روي استخوان گونه قرار مي دهيم و آن را فيكس مي كنيم. پروتز روي استخوان مي نشيند. سپس محل برش را با نخ قابل جذب مي دوزيم.
تکنیک عمل  پلک تحتانی:
قبل از شروع عمل، محلی که باید پروتز روی گونه قرار گیرد را از روی پوست مشخص کرده و با مارکر مخصوص استریل علامتگذاری میکنیم . این کار باعث میشود که محل گذاشتن پروتز کاملا قرینه باشد . سپس برشی زیر مژه های پلک تحتانی و درست به موازات لبه پلک میدهم . این برش دقیقا همان برشی است که از آن برای برداشتن پف پلک تحتانی استفاده میکنیم .از محل این برش پوست روی گونه را در قسمت دلخواه از روی استخوان بلند کرده و پروتز را در محل خود قرار داده و فیکس میکنیم و سپس محل برش را میدوزیم . از آنجا که محل برش زیر مژه ها است جای برش نخواهد ماند.
نكاتي كه لازم است بيمار بداند :
1- در صورتی که همزمان نیاز به عمل جراحی پلک پایین باشد ، میتوان از همان برش پلک پایین پروتز را قرار داد.
2- در صورتی که همزمان نیاز به عمل جراحی کشیدن پوست صورت باشد ، پروتز از همان برش مربوطه گذاشته می شود.
3 – تا 48 ساعت بعداز عمل از كمپرس سردصورت استفاده كنيد . بدين منظور كافي است
4 – بعد از عمل آنتي بيوتيك خود را دقيقا مصرف كنيد .
5 – روزي 3 بار بادهان شويهٌ دهان خود رابشوييد .
6 – بعد از عمل تا 3-4 روز از رژيم غذايي نرم استفاده نماييد . بعد از آن خوردن هر گونه غذايي بلامانع است .
7 – نخ هاي بخيه داخل دهان شما قابل جذب هستد ونيازي به كشيدن آنها نيست.

IraqIran