به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 -09337814382-88622416-09335768035

ماموپلاستی (Mamoplasty )

اندیکاسیونهای این عمل شامل :

بزرگی سینه ها، درد کمر ناشی از بزرگی سینه ها، بد شکلی سینه ها، افتادگی سینه ها، غیر قرینگی سینه ها و جنبه های زیبایی می باشند.

عمل جراحی کوچک کردن سینه ها : (Reduction Mamoplasty)

این عمل جراحی یکی از شایع ترین اعمال جراحی پلاستیک به شمار می رود. در این روش می توان بافت اضافی پستان را خارج کرد و ضمنا فرم و شکل سینه بعد از عمل نیز از حالت خارج افتاده و شل به حالت ایستاده و سفت بر خواهد گشت.

روش معمولا از یک برش دور سینه و یک برش عمودی استفاده می شود و اسکارهای ایجاد شده به مرور کم رنگ و محو خواهند شد. اگرچه می توان از پمادهای حاوی سیلیکون و لیزر نیز جهت کم کردن اسکارها استفاده کرد. درگذشته برشهای عرضی داده میشد و اسکارهای بدشکل بجا می گذاشت امروزه جراحان پلاستیک از این روش بندرت استفاده می کنند.

در این عمل جراحی امکان شیردهی مجدد بعد از عمل حدود 80% خواهد بود ولی توصیه می شود زمانی که قصد بچه دار شدن دارند این عمل را بعد از دوران حاملگی انجام دهند. دوره نقاحت جراحی حدود یک هفته  می باشد و بعد از عمل جراحی پوشیدن کرست های سفت(سوتین) جهت فرم دادن مجدد بمدت یک ماه ضروری می باشد.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی :

 درد تا 3 روز حداکثر و سپس کاهش می یابد که در طی این دوره مسکن جوابگو خواهد بود. کمپرس گاه به گاه سرد توصیه می شود اما به علت بی حسی طبیعی بعد از عمل و خطر آسیب پوست بعلت سرما باید با احتیاط و حتمی بطور متناوب استفاده شود و آب مورد استفاده از آب سرد شیر منزل باشد و نه یخ.(پس از روز سوم کمپرس گرم موجب تسریع بهبودی کبودی خواهد شد اما بعلت بی حسی طبیعی بعد از عمل دمای کمپرس گرم، نباید بیش از 37 درجه باشد وگرنه موجب سوختگی خواهد شد.

برای کاهش درد و ورم هنگام استراحت بدن را بالاتر از معمول نگاه دارید.

تا چند هفته از فعالیت سنگین پرهیز کنید.(فعالیت معمول ضرری ندارد و استراحت مطلق ممنوع است زیرا خطر لخته شدن خون در عروق اندام تحتانی را افزایش می دهد).

کبودی خفیف محل عمل طبیعی است.

آناناس تازه  حاوی ماده بروملین و ویتامین ث است که در تسریع جذب کبودی و ورم موثر است وهرچه بیشتر مصرف شود بهتر است.

مصرف میوه جات، ماهی و میگو و امگا3 به وفور توصیه می شود.

ویزیت روز سوم برای بررسی محل عمل لازم است.

ویزیت هفته اول برای بررسی محل عمل لازم است. بخیه ها در روز هفتم تا دهم (بجز موارد خاص) برداشته می شوند. امروزه اکثرا از بخیه های قابل جذب استفاده می شود و نیازی به کشیدن ندارند.

در صورت درد و تورم قابل ملاحظه تماس گرفته شود.

مصرف ژل سیلیکون یا پمادهای آنتی اسکار تا چند ماه باعث محو شدن جوشگاه خواهد شد.

سوتین و نوار مخصوص طبق دستور و تا مدت لازم حتما ادامه یابد.(حدود 4 هفته)

داروهای خود را تا آخر مصرف کنید.

بی حسی پستان طبیعی و تا چند ماه طول خواهد کشید.

مصرف دخانیات تا چند هفته پس از عمل موجب تاخیر در بهبودی و افزایش عوارض می شود. و اکیدا توصیه میشود دخانیات ترک شود. مانند هر عمل زیبایی، عمل ماموپلاستی هم ممکن است به اصلاح جزیی بعدی نیاز داشته باشد.

بازگشت

Call Now Button
IraqIran