به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 -09337814382-88622416-09335768035

لیفت سینه یا ماستوپکسی (Mastopexy)

افتادگی پستان، (پتوز پستان یا: Ptosis) به فرو-افتادگی، فرورفتگی و تنزل پستان‌ها در زنان اطلاق می‌شود. افتادگی پستان ناشی از سستی حلقه‌های سطحی، رباط عضلانی کوپر و پوست است. افتادگی سینه می‌تواند همراه با کوچکی سینه، اندازه مناسب سینه و یا بزرگی سینه باشد توجه به این نکته بسیار مهم است که همیشه بزرگ بودن سینه‌ها باعث افتادگی نمی‌شود بلکه افراد زیادی هستند که علیرغم سینه کوچک یا با اندازه مناسب افتادگی سینه دارند. بدیهی است که درمان هر یک از این موارد متفاوت خواهد بود.

پتوز بخشی طبیعی از فرایند پیری است، هر چند میزانی که در آن فرد به افتادگی پستان دچار می‌شود بستگی به عوامل زیادی دارد. پتوز می‌تواند پس از حاملگی و یا پس از اضافه وزن و از دست دادن مجدد آن منجر شود. اندازه پستان عاملی در پتوز است، که پستان‌های بزرگ سریع‌تر افتادگی پیدا می‌کنند. جراحان، عمل جراحی پلاستیک را برای وفق دادن حالت پستان با نوک پستان افتاده شده، پیشنهاد می‌کنند.

مراحل افتادگی پستان

برای زنان دارای پتوز یا افتادگی پستان انجام جراحی پلاستیک ماستوپکسی یا بالاکشیدن پستان و در مواردی گذاشتن پروتز پستان  یا هردوی آن‌ها مناسب می باشد. ماستوپکسی یا بالاکشیدن پستان، به انجام عمل جراحی که برای بالاکشیدن و شکل دادن صحیح پستان یک فرد انجام می‌شود، اطلاق می‌شود. ماستوپکسی شامل دوباره قراردادن هاله پستان و نوک پستان همراه با بافت پستان و در مواردی برداشتن قسمتی از پوست آن انجام می‌گیرد..

افتادگی پستان و شیردهی :

افتادگی پستان بعد از شیردهی و یا در دوران حاملگی یکی از باورهای غلط مردم است. اغلب زنان اعتقاد دارند که پس از شیردهی، دچار افتادگی پستان خواهند شد و این موضوع مورد قبول بسیاری از زنان در ایران است و مجلات و نشریات تجاری و یا غیرتخصصی پزشکی نیز ممکن است در این خصوص مقالات متعددی چاپ کرده باشند، اما تاکنون مدرک مستدلی که مورد توافق جامعه تخصصی پزشکی بوده و از این موضوع به عنوان علت افتادگی پستان‌ها نام برده باشند، منتشر نشده است.

عمل ماستوپکسی: درمان مناسب برای افتادگی سینه‌ها به نوع افتادگی بستگی دارد این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود نتایج عمل عالی است و امروزه این عمل با روشهایی که حداقل اسکار را باقی می گذارند انجام می شود .زمان عمل جراحی ماستوپکسی با یا بدون پروتز گذاری بین یک تا دو ساعت خواهد بود و در صورتی که بیمار ریسک فاکتور زمینه‌ای مانند دیابت، بیماری قلبی- عروقی و فشار خون نداشته باشد، خطر جدی برای بیمار وجود ندارد. در موارد ماستوپکسی و پروتز در صورتی‌که اندازه پروتز مناسب باشد عوارض عمل جراحی بسیار ناچیز است. بیمار چند ساعت بعد از عمل از بیمارستان‌ ترخیص می‌شود و چند روز بعد از عمل فعالیت‌های عادی خود را شروع می‌کند. درد و ناراحتی بعد از عمل بسیار اندک است. پوشیدن سوتین طبی 3-4 هفته توصیه می شود.

بازگشت

 

 

 

 

 

Call Now Button
IraqIran