به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 - 88622416-09335768035

لیپوساکشن و لیفت ران:

اگر ورزش کردن و کاهش وزن هدف شما برای داشتن بدن سفت تر ، جوانتر و شاداب تر و متناسب تر با تصویر کلی جسمی شما را تامین ننموده است ، ممکن است لیفت جراحی ران برای شما مناسب باشد . این جراحی از طریق کاهش پوست اضافی و گاهی چربی ، سبب شکل دادن مجدد رانها ، و در نتیجه پوست صاف تر و طرح متناسب تر رانها و قسمت تحتانی بدن شما می گردد . در واقع بیماران به دو گروه وی شوند  گروهی که صرفا نیاز به لیپوساکشن  راندارند و گروهی که علاوه بر ساکشن نیاز به لیفت ران نیز دارند.


آیا این عمل برای من مناسب است ؟


کاندیدهای عمل لیفت ران عبارتند از


– افرادی که وزن آنها نسبتا ثابت است


– افرادی که نسج نرم اضافی در طول سطح داخلی و یا خارجی ران دارند .


– افراد سالم که شرایط طبی مختل کننده ی ترمیم زخم یا افزایش دهندهی خطرات جراحی ندارند .


– غیر سیگاری ها


– افراد با نگرش مثبت و اهداف واقع گرایانه در مورد آنچه جراحی لیفت ران می تواند بدست آورد


– افرادی که مصمم به در پیش گرفتن روش زندگی صحیح شامل تغذیه صحیح و ورزش هستند


آنچه این عمل انجام نمی دهد


لیفت ران تنها برای برداشتن چربی اضافه صورت نمی گیرد . اگر پوست فرد دارای قوام خوب بوده و می تواند شکل جدید بدن را به خود بگیرد ، لیپوساکشن به تنهائی می تواند قادر به خارج کردن چربی ران است . در مواقعی که خاصیت ارتجاعی پوست کم است ترکیب لیپوساکشن و لیفت ران توصیه می گردد .


در جلسه مشاوره چه باید کرد ؟


مناسب بودن شما برای عمل لیفت ران منوط به این می باشد که شما در جلسه مشاوره سوالاتی که در مورد وضعیت سلامتی ، خواسته های شما و نحوه زندگی از شما پرسیده می شود . آماده بحث در موارد زیر باشید


1- چرا می خواهید این عمل را انجام دهید ، توقعات شما و نتیجه عمل


2- انتخاب های پیش روی شما در عمل کشیدن پوست


3- وضعیت طبی ، حساسیت داروئی ، درمان های طبی


4- مصرف دارو ، ویتامین ، داروهای گیاهی ، الکل ، سیگار ، مواد


5- جراحی قبلی


جراح :


– وضعیت سلامتی شما را ارزیابی کند ، عوامل خطرزا را بررسی کند . بیماری عای قلبی را بررسی کند


– اندازه گیری هائی در بدن شما انجام دهد


– برای پرونده پزشکی از شما فتوگرافی بگیرد


– انتخاب های پیش روی شما را بررسی و یک راه درمانی مناسب پیش پای شما بگذارد .


– نتایج عمل کشیدن پوست روی شما و خطرات احتمالی را بحث کند .
مراحل جراحی


در حین جراحی لیفت ران چه اتفاقی رخ می دهد


مرحله اول – بی هوشی


برای آرامش شما طی عمل جراحی ، داروهائی تجویز خواهند شد . گزینه ها شامل تسکین داخل وریدی و بی هوشی عمومی هستند . پزشک شما بهترین گزینه را به شما توصیه خواهد کرد


مرحله دوم – برش جراحی


الگوهای برش براساس نواحی موردنظر برای درمان ، میزان تصحیح و ترجیح بیمار و جراح متفاوت هستند . یکی از روش های رایج لیفت ران ، قراردادن برش ها در کشاله ران و امتداد آنها به سمت پائین و پیچیدن به سمت پشت ران است . بافت زیرین کشیده شده و شکل داده می شود ، و پوست کاهش یافته و دوباره کشید می شود ، تا بدین ترتیب طرح صاف تر و متناسب تر بدن حاصل گردد . شما ممکن است مورد مناسبی برای لیفت داخلی ران با برش کوچک باشید که طی آن فقط یک برش در ناحیه ی کشاله ران داده می شود . جراح شما نوع مناسب را تعیین خواهد کرد .

http://www.plasticsurgeons.ir/userimages/tighlift1.jpg

بهبود طرح خارجی ران ممکن است نیازمند امتداد برش از کشاله ران به سمت باسن باشد یا در بعضی موارد از ناحیه کشاله ران ، بالای زانو در ناحیه داخلی ران داده می شود .  جراح پلاستیک شما از طریق این برش ها بافت را می کشد تا طرح قسمت تحتانی بدن صاف تر و شکیل تر گردد . روش های پیشرفته معمولا برش ها را در موقعیت های مناسب که با اکثر انواع البسه و لباس های شنا مخفی می گردند قرار می دهند . اگرچه ممکن است برش ها بسیار وسیع باشند .

مرحله سوم – بستن برش ها


بخیه های حمایت کننده ی عمقی در بافت های زیرین به شکل گیری طرح جدید کمک می کنند . برش های پوستی با بخیه بسته می شوند .


مرحله چهارم – ملاحظه ی نتایج


طرح هموارتر و سفت تر حاصل از لیفت ران تقریبا بلافاصله مشهود است و اگرچه ممکن است تا حدی با تورم و کبودی پوشانده شوند . ممکن است از شما خواسته شود برای چندین هفته بعد از عمل لباس های فشارنده بپوشید ، تا در طی مرحله ی التیام بافتها حمایت شده ، و تورم کم گردد . کیفیت پوست پس از عمل لیفت ران هم در مشاهده و هم در لمس به طور چشمگیر بهبود می یابد . بعد از دو هفته ماساژ لنفاتیک را بایستی شروع کنید  تا سطح پوست شما هموارتر شود.
مراقب باشید


پیروی از آموزش های پزشکتان کلید موفقیت جراحی شماست . مهم است که برش های جراحی در معرض فشار زیاد ، سائیدگی ، یا حرکت در حین مرحله التیام قرار نگیرند . پزشک شما دستورات ویژه در مورد نحوه ی مراقبت به شما خواهد داد .
ین مهم است که شما کلیه سوالات خود را بطور مستقیم با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید . طبیعی است که شما در مورد عواقب مورد انتظار هیجان زده باشید و احساس نگرانی کنید و یا قبل از عمل اضطراب داشته باشید . این نگرانی ها را به جراح پلاستیک خود ابراز نمائید .


دوران بهبودی


بعد از عمل ، محل برش با پانسمان یا بانداژ پوشانده می شود . امکان دارد ناحیه عمل شما در پانسمان فشاری یا بانداژ الاستیکی جهت کاهش تورم قرار داده شود . ممکن است جهت خروج مایعات زخم و یا خونی که در محل جمع می شود یک لوله نازک کوچک به نام درن موقتا زیر پوستتان تعبیه شود .  سوتین یا همان گارمنت طبی تا چند هفته بعد از عمل توصیه می شود. انتی بیوتیک و مسکن نیز تا چند روز تجویز می شوند . 48 ساعت بعد از عمل می توانید دوش بگیرید.


شما دستورات خاصی شامل موارد زیر دریافت خواهید کرد


چگونگی مراقبت از محل عمل و درن گذاشته شده ، داروهائی که باید استفاده کنید که روند بهبود شما کامل شود و احتمال عفونت را کم کند . توصیه های ویژه در مورد محل عمل و همچنین سلامت عمومی شما و زمانی که باید برای پیگیری نزد جراح پلاستیک خود بروید .
نتایج طولانی مدت خواهند بود


نتایج لیفت ران تقریبا بلافاصله مشهود خواهند بود ، اگرچه ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج نهائی تکمیل گردند .


بعضی از جوشگاه ها در معرض دید خواهند بود ولی نتایج طولانی مدت هستند به شرط آنکه شما وزن خود را ثابت نگه داشته و ورزش کنید . با پیرشدن تدریجی بدن ، طبیعی است که بخشی از سفتی بدن از بین می رود اگرچه ، بیشتر بهبود اولیه شما نسبتا ثابت خواهد ماند . لیپو ساکشن ران یکی از اعمال جراحی پلاستیک می باشد  که بایستی توسط  پزشکی که دارای مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد انجام شودCall Now Button
IraqIran