به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 - 88622416-09335768035

فیلرهای تزریقی (Fillers)

بیماران هنگام مراجعه به پزشک خود برای برطرف شدن چین‌های خنده درخواست اصلاح انرا  می‌کنند، عمیق شدن چین‌های خنده یا گودی چشم‌ها یا فرورفتگی گونه‌ها به دلیل کاهش بافت چربی آن منطقه و شل شدن لیگامانهای صورت اتفاق می‌افتد. با افزایش سن یا لاغرتر شدن فرد، چربی زیرپوست شل شده یا کاهش می‌یابد. در این موارد استفاده از پرکننده‌ها مطلوب است. استفاده از چربی بدن خود فرد مناسب‌ترین روش برای پر کردن بسیاری از مناطق صورت و دست است. ژل‌هایی هیالورونیک اسید برای حجم دادن لب‌ها مناسب‌تر از چربی هستند. اما برای خط خنده، گونه‌ها و پر کردن اطراف چشم مناسب‌ترین ماده چربی بدن فرد است. بعد از یک‌بار تزریق، چهره فرد چند سال جوان‌تر به نظر می‌رسد و چون نیمی از چربی تزریق شده بعد از یک تا یک‌سال و نیم جذب می‌شود بنابراین برای به دست آوردن نتیجه مطلوب توصیه می‌شود بیمار دو تا سه تزریق به فواصل یک‌سال و نیم داشته باشد. استفاده از چربی در پشت دست بانوانی که دچار پیری زودرس هستند روش بسیار مناسبی است که زیبایی مجدد را به دست‌ها برمی‌گرداند. تزریق چربی یا ژل، تحت بی‌حسی موضعی و بلوک عصبی در مطب انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. بیمار بلافاصله بعد از تزریق می‌توان فعالیت‌های روزمره را انجام دهد. هر چند تورم و کبودی ممکن است تا یک هفته وجود داشته باشد.

مزایای تزریق چربی نسبت به  ژل :چون از چربی بدن خود افراد استفاده می‌شود احتمال بروز آلرژی و واکنش حساسیتی ناچیز است. همچنین منبع کافی از چربی در شکم، ران‌ها و پهلو‌ها وجود دارد که نسبت به پرکننده‌های دیگر با حجم بیشتر و قیمت مناسب‌تری در دسترس است.  تقریبا نیمی از چربی تزریق شده دائمی است، حال آنکه ژل‌ها همگی بعد از مدتی (شش ماه تا یک سال) به‌طور کامل جذب می‌شوند. از آنجایی‌که بافت چربی محتوی سلول‌های بنیادی است، با ساختن کلاژن باعث جوان‌سازی پوست می‌شود.

تزریق چربی در صورت: برجسته‌سازی گونه‌ها و لب‌ها،

 پرکردن چروک‌های عمیق پوست صورت،

  پرکردن مناطق لاغر شده زیر چانه،

پرکردن خطوط اخم و خنده و خطوط اطراف لب،

جوان‌سازی کامل صورت در افراد پیر که بافت چربی آنها به‌طور کامل تحلیل رفته است وکاندید جراحی لیفت صورت نمیباشند

پرکردن اسکارهای ناشی از جای جوش‌های صورت.

تورم و کبودی و مراقبت‌های بعد از تزریق : مقدار چربی تزریقی، مصرف داروهای رقیق‌کننده خون در بیمار، محل تزریق چربی، تکنیک تزریق و سن و ژنتیک فرد در مقدار تورم و کبودی بسیار مهم است. در صورت کبودی و تورم زیاد استفاده از کمپرس یخ در ۴۸ ساعت اول توصیه می‌شود. در ضمن؛ اگر فرد در وضعیت نیمه‌نشسته قرار داشته باشد میزان کبودی و تورم زودتر فروکش می‌کند. در هر حال بهتر است. تصمیم‌گیری را به جراح خود واگذار کنید!

بازگشت

IraqIran