به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 --88622416-09335768035

بهترین نتیجه جراحی پلاستیک بینی گوشتی( thick skin nose )

 در ابتدا لازم است تعریفی از بینی های گوشتی ذکر کنم بینی هایی با پوست ضخیم و غدد سباسه فراوان و باز بودن سوراخ های پوست در اصطلاح بینی گوشتی نامیده می شوند. در این بینی ها معمولا غضروف ها ضعیف می باشند و عمده بینی پوست و چربی زیر آن و غدد سباسه است. در این بینی ها معمولا کمی نوک بینی افتاده است و پره ها باز و ضخیم می باشد به علت وجود هورمون جنسی مردانه و چرب بودن پوست مردان این نوع بینی در مردان به وفور دیده می شود.

 در گذشته برای عمل اینها از برداشت زیاد از غضروف ها ی بینی کمک می گرفتند. نتیجه این کار فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست به علت خالی شدن فضای زیر آن می باشد. معمولاً بیماران فکر میکنند برداشت پوست کمک کننده است

  اما بنظر می رسد تقویت بافت غضروفی و استفاده از غضروف تیغه وسط یا همان سپتوم برای تقویت نوک بینی گوشتی  و به طور کلی تقویت  بافت غضروفی بهترین تاثیر را در این بیماران دارد..

افراد با بینی گوشتی الار بیس یا برداشت دقیق ازپره های بینی به منظور کوچک کردن پره ها یکی از کار های معمولاً مفید در جراحی زیبایی بینی این افراد می باشد                                                 

       دراین بیماران بدلیل  پوست ضخیم روش باز جراحی بینی روش ارجح است. در روش بسته چون نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است نتایج برای جراحیهای زیبایی بینی های گوشتی چندان مناسب نیست.

بیماران با پوست ضخیم باید انتظارات منطقی نسبت به عمل داشته باشند و بدانند هیچگاه بینی گوشتی آنها مانند بیماران با پوست نازک یا همان بینی استخوانی نمی شود.


آيا روش جراحي بيني استخواني با بيني گوشتي متفاوت است؟

در ايران به ندرت ممكن است با كسي برخورد كنيم كه فقط بيني گوشتي يا بيني استخواني داشته باشد و در اغلب موارد تركيب هر دو وجود دارد و بايد تكنيك‌هاي مناسب براي هر دو را به كار برد. در بيني‌هاي استخواني مهم‌ترين كار، كاستن از حجم بيني و شكل‌دهي آن است در حالي كه در بيني‌هاي گوشتي مهم‌ترين اقدام كاستن بافت از يك قسمت و افزودن بافت به قسمت يا قسمت‌هاي ديگر است.

 بافت افزودني در اغلب موارد غضروفي است كه از تيغه بيني برداشته مي‌شود ولي گاهي به علت سابقه ضربه يا شكستگي يا به دليل نامشخص تيغه غضروفي بيني، استخواني مي‌شود و قابل استفاده نيست. در اين هنگام معمولا انتخاب دوم غضروف گوش است. لازم به ذكر است كه برداشتن غضروف از گوش اثر بسياري كمي بر جاي مي‌گذارد و نبايد براي افراد نگراني ايجاد كند. چون شكل دادن به بيني گوشتي بسيار مشكل است و توصيه مي‌كنم كه فقط توسط جراحان باتجربه انجام شود.

آیا بینی گوشتی به حالت قبل از عمل بر می گردد؟

یکی از سوالاتی که مکرراً پرسیده می شود این است که آیا در جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی بینی به حالت قبل عمل بر می گردد یا خیر در جواب باید بگوییم در صورت اخذ نتیجه مناسب بعد از شش ماه دیگر تغییر عمده ای در بینی رخ نخواهد داد و به همان شکل باقی می ماند.
چون پوست ضخیم است مدتها طول می کشد حجم بینی کم شود بنابر این بیمار حداقل برای حصول نتیجه نهایی یک سال یا حتی بیشتر باید صبر کنند و معمولا بعد از شش ماه نتیجه پایدار است و بر نمی گردد.

Call Now Button