به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 -09337814382-88622416-09335768035

لیپوساکشن شکم وپهلوها

لیپوساکشن شکم وپهلوها:

لیپوساکشن در واقع کشیدن چربیهای نامطلوب توسط دستگاه مکنده از طریق سوراخهای کوچک و بدون برش جراحی است. در این روش چربی از محلهای ناخواسته مثل شکم،ران،باسن ، بغل پا،زانو،بازو،چانه،گونه و گردن برداشته میشود. اکنون روشهای جدیدی طی دهه اخیر ابداع شده اند که نتایج این عمل را به طور چشمگیری بهبود بخشیده است. البته لیپوساکشن هرگز جایگزین ورزش و رژیم نمیشود اما در داخل بدن ما نقاطی وجود دارند که چربی آن با ورزش و رژیم از بین نمیروند مانند پهلو ها ، کناره خارجی رانها،بازو و … . در این موارد تنها راه لیپوساکشن است.

چربیهای سطح بدن از دو لایه عمقی و سطحی تشکیل شده اند . ضخامت لایه سطحی در تمام نقاط بدن تقریبا ثابت است ولی لایه عمقی در نواحی مختلف دارای ابعاد متفاوتی میباشد. اتفاقی که در لیپوساکشن رخ می دهد بر داشتن چربیهای لایه عمقی است، و چربی لایه سطحی نباید دستکاری شود. اگر این نکته رعایت نگردد ، باعث بروز ناهمواری میشود.
حصول نتیجه مطلوب در لیپوساکشن مستلزم وجود پوستی سالم و بدون علائمی از ترکهای پوستی است . پوست یک فرد جوان که دچار چاقی شدید و سابقه حاملگی نباشد ، حالت ارتجاعی و انعطاف دارد و بعد از کشیدن چربی زیر آن میتواند متناسب با حجم جدید خود را جمع کرده و حالت آویزان پیدا نکند.
اگر در نظر دارید که لیپوساکشن برای شما انجام شود ،مطالعه این صفحه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار میدهد.البته به تمام سوالات شما پاسخ نمیدهد.

کاندیدمناسب:

باید انتظارات شما از لیپوساکشن واقعی باشد نه رویایی. باید بدانبد که لیپوساکشن ظاهر شما را بهبود بخشیده واعتماد به نفس شمارا افزایش میدهد ،اما ضرورتا بدان معنا نیست که کاملا با ایده آل شما مطابقت نماید.
بهترین کاندید برای لیپوساکشن افراد با وزن تقریبا نرمال با پوستی سالم و انعطاف پذیر هستند که دچار مناطقی
از چربی اضافی باشند. سن فاکتور مهمی نیست اما اصولا هر چه سن بالاتر باشد،انعطاف پذیری پوست کمتر میشود.

انواع مختلفی از روشهای بیهوشی در لیپوساکشن به کار می رود. اگر قرار است که لیپوساکشن به صورت محدود وبا حجم کم انجام شود، بیحسی موضعی کفایت میکند،اما در صورت تمایل بیمار ،به صورت همزمان از داروهای آرام بخش و خواب آور نیز استفاده میشود. در برخی موارد خصوصا با حجم های بالا ی لیپوساکشن ، بیهوشی عمومی کاربرد دارد .

تکنیک جراحی

از طریق برشهای کوچک 3-4 میلی متری وبا استفاده از لوله های فلزی باریک و دستگاه مکنده چربی های عمقی برداشته میشوند . محل برشها طوری انتخاب میشود که اسکار آن مشخص نباشد.
یکی از روشهای جدید در لیپوساکشن ،استفاده از اولترا سوند(امواج صوتی) است. به دلیل وجود عوارض بیشتر استفاده از آن محدود به مناطقی از بدن است که حاوی چربی متراکم بوده و با روش معمول قابل کشیدن نباشد.

به صورت نرمال لیپوساکشن یک عمل مطمئن و بی خطر است، به شرط آنکه انتخاب بیمار ،وسایل مورد استفاده و روش انجام کار صحیح و مناسب بوده و جراح دوره لیپوساکشن را گذرانده باشد . در کشور ما تنها افراد دوره دیده ،
فوق تخصصین جراحی پلاستیک می باشند . در مواردی که حجم تخمینی لیپوساکشن بالای 5 لیتر باشد بهتر است از انجام جراحیهای همزمان مثل جراحی زیبایی شکم احتناب گردد..

بعد از عمل

بعد از عمل ،ترشح از محل سوراخها طبیعی است. برای کنترل ورم و شکل گیری پوست معمولا از یک گن مخصوص به مدت 4-8 هفته استفاده می شود .درد بعد از عمل چندان شدید نخواهد بود ولی کبودی پوست  چند روز طول می کشد .

بعد از اتمام لیپوساکشن ، بیمار باید هر چه زودتر از تخت پایین آمده و راه برود. بعد از چند روز شما می توانید فعالیت روزمره خود را از سر بگیرید. از فعالیت و ورزشهای سنگین تا یک ماه باید اجتناب شود.48 ساعت بعد از عمل می توانید دوش بگیرید.

ظاهر جدید شما

در روزهای اول به سبب ورم و کبودی ظاهر شما حتی از قبل هم بدتر به نظر می رسد ولی به مرور از شدت آن کاسته شده و بعد از 6 هفته 70% ورم جذب میگردد. نتیجه نهایی بعد از 6 ماه حاصل میگردد.

پوست سالم و قابل انعطاف به خوبی جمع شده و با قالب جدید همخوانی پیدا مینماید . اما در موارد چاقیهای شدید موضعی یا زمانی که خطوط پوستی ناشی از کشش زیاد (مانند حاملگی ) وجود داشته باشد ، این قابلیت پوست از بین رفته و در این موارد باید پوست اضافی نیز برداشته شود.

تعداد سلولهای چربی ثابت است و بعد از لیپوساکشن سلولهای برداشته شده جایگزین نمی شوند، ولی در صورت عدم رعایت رژیم غذایی ،سلولهای باقی مانده چربی اضافی را در خود ذخیره کرده و متورم میشوند .اما در هر صورت چاق شدن مجدد فرد به شکی متناسب و در تمام سطح بدن رخ میدهد.

دوره ی بهبودی

انجام دادن آموزش های پزشکتان ، کلید موفقیت عمل جراحی شماست . بسیار مهم است که محل برش های جراحی در حین التیام در معرض فشار ، سائیدگی ، یا حرکت قرار نگیرد . پزشک شما دستورالعمل های ویژهبرای مراقبت را به شما آموزش خواهد داد .

پس از عمل جراحی ، یک لباس فشاری یا بانداژ الاستیک ممکن است روی محل عمل بسته شود ولازم است ۳-۴ هفته استفاده نمایید. اینها به کنترل تورم و فشردن پوست به اندازه ی شکل جدید بدن کمک می نمایند . بعلاوه ممکن است درن های کوچک موقتا از برش های موجود قبلی ، در زیر پوست گذارده شوند تا مایع یا خون جمع شده را تخلیه نمایند که بایستی مدت کوتاهی بعد از عمل خارج شوند..

ممکن است دستور العمل های مشخصی مانند این موارد به شما داده شود ، چگونه از محل عمل مراقبت نمائید

داروهائی که بصورت موضعی یا خوراکی جهت ترمیم زخم یا کاهش خطر عفونت تجویز می گردند

توجه به علائم ویژه در محل عمل جراحی یا شرایط عمومی بدن

– آیا پس از عمل پانسمان یا بانداژ لازم است ؟ پانسمان ها کی باز می شوند ؟

– آیا بخیه ها باید کشیده شوند ؟ چه هنگام ؟

– از چه وقت می توان فعالیت طبیعی یا ورزش را آغاز نمایم ؟

– چه موقع برای پیگیری پس از عمل مراجعه نمایم ؟

نتایج طولانی مدت خواهند بود

ممکن است ماهها طول بکشد تا ورم ناشی از عمل کاملا برطرف شود . با ایجاد این وضعیت ، حصول شکل جدید شما و بهبود خودانگاری ( تصور ذهنی فرد از خودش ) به تدریج افزایش خواهد یافت . احساس رضایتی که شما از عمل اولیه لیپوساکشن حس می نمائید ، مادامیکه وزن خود را کنترل کرده و روش زندگی سالم داشته باشید ادامه خواهد یافت . افزایش چشمگیر وزن ممکن است نتیجه ی عمل را معکوس نماید . پس از لیپوساکشن ، بدن باریک تر و متناسب تر شما ، انعکاس بهتری از زندگی سالم و فعال شما خواهد بود .

Call Now Button
IraqIran