به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 -09337814382-88622416-09335768035

اعمال جراحی زیبایی بعد از کاهش وزن

Body Contouring ( فرم دهی بدن بعد از کاهش وزن )

گام نخست : انتخاب جراح قابل اعتماد

جراحی پلاستیک ، خواه به منظور زیبائی یا با هدف بازسازی ، نیازمند انتخاب های فراوانی است . نخستین و مهمترین آنها ، انتخاب یک جراح قابل اعتماد است . یکی از بهترین شاخص های انتخاب جراح ، دارابودن دانشنامه بورد می باشد . از جراح خود در مورد داشتن دانشنامه بورد  فوق تخصصی جراحی پلاستیک سوال نمائید ، چرا که نمایانگر صلاحیت فرد برای انجام جراحی پلاستیک  است .

قبل از تصمیم گیری برای عمل فرم دهی بدن ، وزن شما باید به یک حد ثابتی رسیده باشد . اگر پس از ان وزنتان کم شد ، مجددا پوست شل و آویزان پیدا خواهید کرد . اگر پس از عمل افزایش وزن سریعی داشته باشید باعث افزایش استرس و فشار به پوست ضعیف ، نازک و عملی شما می شود که نتیجه آن علائم کشش پوستی و پهن شدن جای زخم می باشد .

اگر شما عمل جراحی کاهش وزن داشته اید همکاری نزدیک جراح پلاستیک شما با پزشک معالج شما می تواند جهت انتخاب بهترین زمان عمل مفید باشد

کاندیداهای مناسب عمل جراحی فرم دهی بدن :

 • بالغین با هر سنی که کاهش وزن آنها ثابت شده است .
 • افراد سالمی که شرایط پزشکی و سلامتی خوبی دارند و بیماری باعث التیام و افزایش خطرات جراحی نمی شود .
 • سیگاری نباشند .
 • افراد با یک چشم انداز مثبت و اهداف واقعی از آنچه با عمل جراحی می توانند بدست آورند .
 • افرادی که متعهد به یک سبک زندگی سالم شامل تغذیه مناسب و ورزش می باشند .

در هنگام مشاوره چه انتظاراتی داشته باشید

موفقیت و بی خطری عمل شما به شدت وابسته به صداقت شما در هنگام مشاوره است . از شما سوالات زیادی در رابطه با سلامت ، خواسته شما و سبک زندگی شما پرسیده خواهد شد .

جهت پاسخگویی به موارد زیر آماده باشید

 • چرا شما جراحی می خواهید و انتظارات و توقعات شما از نتیجه آن چیست ؟
 • انتخاب های موجود در عمل جراحی
 • وضعیت سلامت ، حساسیت داروئی و درمان های داروئی
 • داروها ، ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، الکل ، سیگار و مواد مخدری که در حال حاضر استفاده می کنید .
 • سابقه اعمال جراحی قبلی

جراح شما ممکن است که

 • وضعیت سلامت فعلی و قبلی و ریسک فاکتورها را بررسی کند .
 • از شما برای پرونده پزشکی عکس بگیرد .
 • بدن شما را معاینه کرده و اندازه گیری دقیق و به تفصیل کند .
 • انتخاب های درمانی دیگر را به بحث گذاشته و دوره درمانی پیشنهاد کند .
 • درباره نتیجه عمل و هرگونه خطر و عارضه احتمالی آن بحث کند .

آماده شدن برای جراحی

قبل از جراحی ممکن است از شما خواسته شود :

 • بررسی وضعیت پزشکی و انجام آزمایشات بالینی
 • مصرف داروهای خاص و یا تنظیم داروهای مصرفی خود
 • جهت بهبود نتیجه جراحی سیگار نکشید .
 • از مصرف آسپرین و یا داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شوند اجتناب کنید .

اعمالی که نیاز هستند تا شما به هدف های از پیش تعیین کرده خود برسید دارای برنامه زمانی هستند . اعمال جراحی که ممکن است توسط جراح پلاستیک به شما پیشنهاد شود

 • لیفت ( بالا کشیدن ) قسمت تحتانی بدن : جهت اصلاح آویزانی شکم ، باسن ، کشاله ران و خارج ران
 • لیفت پستان : جهت اصلاح پستان های صاف و آویزان
 • لیفت بازو : جهت اصلاح افتادگی بالای بازو
 • لیفت ران : جهت اصلاح افتادگی قسمت داخلی ، خارجی و میانی ران

مرحله اول – بیهوشی

جهت احساس راحتی شما داروها در عمل جراحی مصرف می شوند . روش های انتخابی آرام بخش داخل وریدی و بیهوشی عمومی است .

پزشک شما مناسب ترین روش را پیشنهاد می کند .

مرحله دوم – برش جراحی

تمام اعمال جراحی فرم دهی بدن نیاز به برش هایی دارند که بافت اضافی برداشته شود . در بسیاری از موارد این بر شها وسیع هستند طول و نوع انسزیون ها به مقدار و محل برداشت پوست قابل برداشت ، خواست شخصی شما و قضاوت بالینی جراح شما بستگی دارد . روش های پیشرفته این اجازه را می دهند که انسزیونی در مناطق از بدن داده شود که با اکثر انواع لباسها و پوششها پوشانده شوند البته همیشه امکان پذیر نیست .

عمل جراحی فرم دهی بدن معمولا در چندین مرحله انجام می شود و مشخص کردن یک برنامه جراحی بستگی به شرایط خاص و اهداف شما و همچنین قضاوت بالینی جراح شما دارد . همان طور که 2-1 سال طول می کشد تا وزن اضافی خود را از دست بدهید ممکن است همین مدت جهت شکل گیری بدن شما پس از عمل جراحی لازم باشد .

لیفت بدن

لیفت کامل قسمت تحتانی بدن باسن ، شکم ، کمر ، پهلو و خارج ران شل و آویزان را یک مرحله ای و یا در چند مرحله درمان می کند . روش های برش جراحی متفاوت است ممکن است به صورت یک برش محیطی به دور بدن باشد و کمربندی از پوست و چربی اضافی را بردارد .

لیفت پستان

روش برش برای پستان های افتاده خانمها بر اساس مقدار پوست اضافی که نیاز به برداشت است تعیین می شود . ممکن است شامل یک و یا چندین انسزیون به شکل دایره وار به دور آرئول پستان ، در خطی که از آرئول به چین پستان امتداد می یابد و عرضی در امتداد چین پستان باشد . ممکن است جهت بهبود شکل و سایز پستان توصیه به کارگذاری پروتز پستان شود .

لیفت بازو

پوست آویزان در بازو با انسزیون از زیر بازو به داخل و یا پشت بازو برداشته می شود . ممکن است جهت برداشتن پوست های شل و آویزان انسزیون های اضافی در هر جایی داده شود . ظاهر صاف تر ، سفت تر بلافاصله پس از عمل قابل توجه است اگرچه نتیجه اولیه با تورم و کبودی کمرنگ می شود . علاوه بر آن کیفیت پوست چه ظاهری و چه ساختاری خیلی بهتر می شود .

لیفت ران

شکل دهی به رانها با انسزیونی که از کشاله ران به سمت پائین به زانو از سمت داخلی ران داده می شود و صورت می گیرد . جهت بهبود قسمت خارجی ران انسزیون از کشاله ران به لگن بیمار گسترش می یابد . به وسیله این انسزیون پزشک شما بافت ها را محکم تر می کند تا ظاهری صاف تر و قوامی سفت تر پیدا کنند .

پس از عمل جراحی محل برش با پانسمان یا بانداژ پوشانده می شود . ممکن است یک لوله نازک جهت تخلیه خون اضافی و یا مایعی که در زخم جمع می شود و به صورت موقتی در زیر پوست کار گذاشته شود .

به شما دستورالعمل های لازم شامل موارد زیر داده می شود :

چگونه از زخم محل جراحی مراقبت کنید . داروهای خوراکی و یا موضعی جهت تسریع بهبود زخم و جلوگیری از عفونت را چگونه مصرف کنید و چه هنگام جهت پیگیری مراجعه نماید .

پیگیری دستورالعمل های پزشک شما کلید موفقیت جراحی شماست . قرار نگرفتن برش های جراحی در برابر نیروهای اضافی مالش و یا حرکت اضافی در دوران التیام زخم بسیار مهم است . پزشک شما جهت مراقبت از خودتان دستورات لازم را می دهد .

نتایج طولانی اثر خواهند بود

نتایج اعمال جراحی فرم دهی بدن به دنبال کاهش وزن شدید تقریبا بلافاصله قابل توجه است . به هر حال ممکن است یک تا دو سال و یا حتی بیشتر جهت نتیجه نهائی و شکل گیری کامل زمان لازم باشد . جای زخم باقی می ماند . اما نتایج بدست آمده طولانی مدت خواهد بود به شرطی که شما یک وزن ثابتی داشته باشید و نرم و ورزش کنید . با افزایش سن طبیعی است که مقداری از سفتی را از دست بدهید . به هر حال بیشتر نتایج اولیه تقریبا دائمی است .

Call Now Button
IraqIran