به سایت رسمی دکتر علی ابراهیمی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خوش آمدید.

ساعات کار : روزهای شنبه تا چهارشنبه - ساعت 16 الی 20
  تماس : 88622443 -09337814382-88622416-09335768035

آبدومینوپلاستی (Abdominoplasty)

جراحی شکم

جراحی شکم روشی است برای صاف کردن شکم با برداشتن پوست و چربی اضافی، سفت کردن عضلات دیواره شکم و جلوگیری از کمردرد ناشی از دیسک کمر.در کسانی که چربی و پوست اضافی در جدار شکم  بدلایل مختلف مثل حاملگی مکرردارند  این عمل موجب فرم دادن به شکم و پیشگیری از عوارض بعدی مثل کمردرد می شود.

نحوه انجام عمل:

این جراحی به طور معمول به دو صورت انجام می گردد:

جراحی پلاستیک کوچک (Mini abdominoplasty)

در این نوع جراحی برش کوچکی داده می شود و این برش کوچک اجازه می دهد تا چربیها از این ناحیه خارج گردد.

جراحی پلاستیک کامل (Full abdominoplasty)

در این روش که کمی از روش قبل بزرگتر است برش بزرگتر داده می شود و مقدار زیادی چربی و حتی پوست شکم برداشته می شود و اغلب جراح، ناف مریض را جابجا می کند. لازم به ذکر است که لیپوساکشن و یا همان برداشت چربیها در هر دو روش انجام میشود.

تکنیک عمل:

امروزه در روشهای جدید ابدومینوپلاستی از برشهای کوچکترتوام با لیپوساکشن پهلوها استفاده می کنیم. (High lateral tension abdominoplasty) ونتیجه بسیار بهتر دارد.

مدت زمان عمل :

2 تا3 ساعت

عوارض جانبی:

درد و ورم و التهاب در ناحیه عمل که موقتی است و بمرور از بین می رود. جراح شما بنا به صلاحدید خود برای شما مسکن تجویز خواهد  کرد. همچنین ممکن است احساس سوزن سوزن شدن، بی حسی، کبودی و کشیدگی در ناحیه عمل سبب خستگی شما در طی 3-4 هفته اول گردد. ممکن است جای زخم مدتی طول بکشد تا از بین برود. جراح شما اگر توصیه به مصرف پماد یا کرم خاصی نموده حتما تهیه و مصرف نمایید.

خطرات:

عفونت و هماتوم احتمالی، بهبود با تاخیر زخم و یا اسکار محل عمل که در موارد معدودی نیاز به عمل مجدد دارد. در مواردی که لیپوساکشن تواما انجام میشود در صورتی که انتخاب بیماران صحیح انجام شود عارضه ای ندارد.

بهبودی:

معمولا بخیه ها جذبی زده می شود و نیاز به کشیدن ندارند و نباید حداقل زودتر از شش هفته ورزش شکم را شروع کنید. به مدت یک ماه کارهای سبک انجام دهید و از شکم بند طبی مناسب استفاده نمایید. 4-6 هفته بعد از عمل از ورزشهای کششی واعمال سنگین خودداری نمایید.

بازگشت به کار: بعد از2 تا 4هفته

فعالیت شدید: بعد از 4 تا 6 هفته یا بیشتر

صاف شدن جای زخم: تا یک سال بعد از عمل طول می کشد.

نتایج :

معمولا طولانی مدت است و تا زمانی که بیماران رژیم غذایی را رعایت کنند و همراه با آن ورزش نمایند. برای از بین رفتن جای اسکار توصیه های طبی توسط جراح  به مریض می شود که لازم است مراعات شود.

شرایط بیمار :

معمولا نیاز به یک شب بستری دارد. و در صورتی که درن لوله ای دارید یک هفته بعد بایستی به مطب مراجعه نمایید.

 

 

بازگشت

Call Now Button
IraqIran